تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - حضرت محمّد(ص) در بین هندوها


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
حضرت محمّد(ص) در بین هندوها

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر چیز بعثت رسول اعظم ، حضرت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه وآله) رو به تمام دوستداران صلح ودوستی وارادتمندان حضرتش تبریك وتهنیت عرض میكنم.

هدفم از نوشتن این سطور نشان دادن قسمتی از عنوان مطلب برای شما عزیزان است، بدون تایید ویا تكذیب آن. امید كه مورد استفاده قرار گیرد.

در قرآن كریم اشاراتی مربوط به وجود نام پیامبر در كتب پیشین وجود دارد ؛ مانند : «...یجِدُونَهُ مَكْتُوبًا عِنْدَهُمْ فِی التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِیلِ...»(اعراف 157) [که صفاتش را، در تورات و انجیلی که نزدشان است، مییابند] كه خود بحث جذاب وزیبایی است ؛ اما اینكه این كتب وبه تبع آن ادیان، تنها به دو آیین مسیحیت و یهودیت وكتب آنها ختم میشود یا نه ؟، خود بسیار چالش انگیز است.

هندوستان به عنوان یكی از كشورهایی متمدن وصاحب فرهنگ دوران قدیم ، متون مقدسی دارد كه در آن اشارات وكنایات بسیار وگاه اعجاب آوری نسبت به عقاید امروزی ادیان یافت میشود. این اشارات بعضی از كژاندیشان را بر آن داشته تا اساسا ریشههای هندی برای بعضی ادیان قایل شوند ؛ اگرچه این به ظاهر قانع كننده وشاید راه آسانی باشد اما نادرست است. به نظر من این همه ارتباط و اشارات نشان از حقایقی میدهند كه دستخوش دگرگونی وتغییر شدهاند اما هنوز بسیاری از آن به صورت مختلط حق وباطل بر جای مانده است. این حقایق چه بسا نشانه وجود آیینهای حق ودرستی در هند میدهد كه از میان رفتهاند اما آثار واعتقاداتشان باقی مانده است.

برای نمونه در متن بهاویشیا پورانا كه یكی از متون دینی هندو است ، چندین نشانه توسط اشخاصی مثل دكتر ذاكر نایك ، دكتر احمد دیدات و... كشف شده است. حتی برخی پیامبر را در وداها نیز مذكور میدانند. از طرف دیگر مسیحیان نیز قایل به وجود نشانههایی از مسیح در این كتاب وكتابهای دیگر هستند.

در مورد كتاب بهاویشیا پورانا بعضی كه نتوانستهاند مطالب بیان شده را انكار كنند، بر این باور شدهاند كه این كتاب بعد از ظهور اسلام نوشته ویا جمع آوری شده و در نتیجه اوصافی از پیامبر و حضرت عیسی در آن وجود دارد.

من در اینجا یك اشاره وتحلیل آن را از دكتر ذاكر نایك ترجمه كردهام. اگر عمری باقی بود چندتای دیگر آن را بعدا ترجمه خواهم كرد. نكات جالبی در بر دارد كه خالی از لطف نیست...

 

پیامبر در بهاویشیا پورانا

*** بر اساس بهاویشیا پورانا در پراتی ساراگ پارو ااا خاند 3 شوكلا 5 تا 8 : ''یك معلمِ روحانیِ مآلِخا [म्लेच्छ](كسی كه متعلق به یك كشور بیگانه است وبه یك زبان بیگانه سخن میگوید) با همراهانش ظهور خواهد كرد. نام او مآهآمآد خواهد بود. رآجا(بُج) پس از شستشو دادن این مآهادِوْ عرب(با خوی فرشتهای) در پانچگاوْیا وآب گَنْگ (به عبارت دیگر پاكی از گناه) به او هدایایی اهدا میكند وبا تمام احترام عرضه میدارد'من به تو سجده میكنم'. ای شما ! افتخار انسان ، ساكن عربستان ، شما  نیرویی بزرگ برای كشتن شیطان گردآوردهاید وشما خودتان از مخالفتهای مآلِخا مصون داشته شدهاید.''

 دكتر زاكر نایك

نكات این پیشگویی:

1. نام پیامبر مآهآمآد (شبیه به محمد) است.

2. او به عربستان تعلق دارد. اسم سانسكریت مآروسْثآل به معنای یك جای شنی و یا یك بیایان است.

3. به همراهان(صحابه ویا جانشینانی؟) اشاره میكند. حال آنكه هیچ پیامبری چون حضرت محمد(ص) صحابه(ویا جانشین) نداشته است.

4. او افتخار آدمیان (پارباتیث ناس) خوانده شده است. كه آیات قرآن نیز به این موضوع اشاراتی دارند.

5. او شیطان را خواهد كشت ویا به عبارتی عبادت بتها را نفی خواهد كرد.

6. برخی پنداشتهاند كه راجا بُج گفته شده در پیشگویی، در قرن 11 زندگی كرده است.یعنی 500 سال پس از پیامبر و دهمین نسل از راجا شالیواهان بوده است. اما ایشان این حقیقت را نمیپذیرند كه تنها یك راجا بُج وجود ندارد. همانگونه كه پادشاهان مصری فرعون وشاهان رومی قیصر(سزار) خوانده میشدهاند ، راجا بُج نیز لقبی برای پادشاهان وبزرگداشت آنهاست.همانگونه كه چند راجا بُج مذكور در قرن 11 میلادی وجود دارد.

8.پیامبر به صورت جسمانی در آب پانچگاوْیا وآب گَنْگ شستشو ویا غسل نكرده است. بلكه از آنجا كه آب رود گنگ مقدس تلقی میشود ، غسل كردن در آن هم یك نماد محسوب میشود كه به معنای پاكی ودوری از انواع گناهان است. این بخش بر بیگناه بودن پیامبر ویا به عبارتی معصوم بودن او اشاره دارد.


...
برچسب ها: هند، هندو، بعثت، پیامبر، اسلام، محمد، بهاویشیا، پورانا، ودا، متون مقدس، ماهاماد، گنگ، ذاكر نایك، احمد دیدات،
دیدگاه ()
نوشته شده در یکشنبه 1391/03/28 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ