تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - گفتاری در مورد کلکی اوتار و حضرت محمد (ص)


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
گفتاری در مورد کلکی اوتار و حضرت محمد (ص)

بسم الله الرحمن الرحیم

متون مقدس هندو منابع بسیار ارزشمندی هستند که همواره مورد توجه بوده و از آنها استفاده شده است. همزمان با گسترش روابط مسالمت آمیز میان مسلمانان و هندوهای هند که مدت زمان زیادی در کشمکش و نبود آشتی به سر میبردند ، توجه ویژه دانشمندان به مشترکات بین این دو دین جلب شد و از آن برای نزدیک کردن دلهای متدینین این دو دین بهره بردند!

در این میان یکی از مهمترین و نخستین کسانی که به بررسی متون مقدس هندی و ارائه پیشگوییهایی در مورد پیامبر گرامی الله ، حضرت محمد ابن عبدالله صلی الله علیه وآله پرداخت ، استاد زبان سانسکریت دانشگاه پرایاگ ، استاد دکتر وید پرگاش اوپدهای بود. ایشان با نوشتن کتابهای "کلکی اوتار اور حضرت محمد(ص)" ، "ناراشانس اور آنتیم ریشی" و "محمد در متون مقدس هندو" گامی بزرگ و بی بدیل در این عرصه برداشتند چنانکه پس از ایشان بجز کتابهای "محمد اور بهاتریا دهارم گرانث" نوشته دکتر م.آ.شری واستو ، "محمد در کتب مقدس جهان" نوشته دکتر عبدالحق ودیارتهی و کتاب "اگر اب بھی نہ جاگے تو" اثر مولانا شمس نوید عثمانی که توسط شاگرد ایشان س.عبدالحق طارق نوشته شده وانتشار پیدا کرد ، که به نسبت کمتری تحت تاثیر کتابهای استاد اوپدهای بودند ، بقیه کتابها همگی یا انعکاس مطالب ایشان است ویا به شرح و نقل آن پرداخته اند.

در این نوشتار تنها چند بخش از مشابهت هایی را که این اساتید بین کلکی اوتار آخرین فرستاده موعود هندو در دوره چهارم جهان یعنی کالی یوگاست آورده ام. البته بنده در پی ترجمه این متون و ارائه آنها به فارسی زبانان هستم ، اگرچه ممکن است این موضوع در سالیان آینده به امید حق تبارک وتعالی صورت گیرد ؛ چراکه این متون ارزشمند آنچنان که باید و شاید مورد توجه ما فارسی زبانان نبوده است واصولا بنده فکر میکنم در مورد هند و تمدن آن که قرابت بسیاری با فرهنگ وتمدن خودمان دارد کار شایسته و بایسته ای صورت نگرفته است.شاید یکی از مهمترین دلایل آن هم برخورد سطحی با تمدن وفرهنگ چندهزار ساله هندیان است که پیش از بررسی آن نیاز به تفکر و اندیشه در مورد مفاهیم و مقاصد بیان آنها دارد. و در این میان مفهوم اسطوره و چگونگی فهم دقیق و مقصود آن کار بسیار مشکلی است.

کلکی اوتار و حضرت محمد صلی الله علیه و آله

1.     زمان تولد : مطابق کلکی پوران ، کلکی اوتار در دوازدهمین سحر ماه مادهاو به دنیا میآید ، بر طبق عقیده مسلمانان (عمده اهل تسنن) پیامبر در دوازدهمین سحر ماه ربیع الاول به دنیا آمد. (بر طبق نظر بیشتر شیعه روز 17 ربیع الاول!)

2.     مکان تولد: کلکی اوتار در "سامبهال" به دنیا میآید. دکتر اوپدهای معتقدند سامبهال نام یک مکان نیست بلکه وصف آن است و آن را از ریشه "سام" به معنی "امنیت؛ آرامش" میدانند و با صفت شهر مکه در قرآن که "بلد الامین" نامیده شده به معنای "سرزمین آرامش" یکی میداند.

3.     پیشینه خانواده: مطابق بهاگاوات پورانا ، کلکی اوتار در خانواده ای روحانی بدنیا میآید و اجداد حضرت محمد (ص) وبخصوص حضرت عبدالمطلب متولی کعبه بودند.

4.     نام والدین: نام پدر کلکی اوتار ویشنو-یوش است که به معنای "بنده ویشنو" یا "بنده خدا" و نام پدر پیامبر نیز "عبدالله" یا "بنده خدا" است. نام مادر کلکی اوتار "سوماتی" به معنای "آرام و متفکر" و نام مادر پیامبر "آمنه" به معنای "آرام، نجیب و متفکر" است. (قس. ریشه سوماتی و سامبهال)

5.     مطابق کلکی پورانا ، کلکی اوتار به شمال میرود و سپس باز میگردد. آنچنانکه پیامبر نیز به مدینه به در شمال شهر مکه رفتند و پس از هشت سال بازگشتند.

6.     مطابق کلکی پورانا ، کلکی اوتار به کوه میرود و حکمت را از پارشورام میآموزد. آنچه بین مسلمانان مسلم است آنکه پیامبر به کوه میرفتند و در غار حرا پس از 40 سالگی قرآن را از جبرئیل دریافت کردند.

7.     مطابق کلکی پورانا ، کلکی اوتار به کمک چهارنفر از اصحابش بر کالی یعنی شیطان پیروز میشود. پس از پیامبر ابوبکر ، عمر ، عثمان وحضرت علی علیه السلام که از اصحاب ایشان بودند جانشین ایشان شدند.(عقیده اهل تسنن)

8.     بهاگاوات پورانا کالکی اوتار را آخرین اوتار یا پیامبر میداند در حالیکه قرآن نیز حضرت محمد (ص) را آخرین پیامبر میداند.

....

البته اشارات دیگری نیز وجود دارد که دراینجا ذکر نشد. امید که خورشید حقیقت بر دلهای همه مردم دنیا بتابد و همه را مجذوب آن فروغ کند.آمین!

این مطالب از نوشته های دکتر ق.س.خان آورده شده است.


...

دنبالک ها: Appearance of Kalki Avatar،
برچسب ها: پیامبر اکرم، هندو، محمد، کالی یوگا، اسطوره، پورانا، کالکی اوتار، مبعث، حرا،
دیدگاه ()
نوشته شده در شنبه 1392/04/15 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ