تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - چه صحنه ای از کربلا برای شما اثر گذارتره؟


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
چه صحنه ای از کربلا برای شما اثر گذارتره؟

بسم الله الرحمن الرحیم

دیشب در حاشیه یه مراسم محرمی , یکی از دوستان عزیزم ازم پرسید که چطوری میشه آدم در این سوگ عظیم رقت قلب میگیره وگریه میکنه و به نوعی بیشتر استفاده میکنه؟!

پاسخ من این بود که :"راستش من یه حدیث خوندم که گفته بود اشک چشمان خشک نمیشود مگر بخاطر قساوت قلبها و قلبها قسی نمیشوند مگر بخاطر کثرت گناهان!"

البته خاطر نشان کردم که نتیجه عکس از این حدیث نمیشه گرفت که یعنی اگر من نوعی زیاد اشک میریزم یعنی پس کم گناه میکنم!

بعد عرض کردم بهشون که من حداقل 5 صحنه از تراژدی واقعی عاشورا برام خیلی اثر گذاره و هروقت که به اینها توجه میکنم ناخودآگاه منقلب میشم , البته شما باید دقت کنی و ببینی که چطوری متاثر میشی؟!

صحنه ها رو یکی یکی برای شما بیان میکنم با یه توضیح کوتاه:

1.     دختر کوچولویی که خیلی کوچیکه اما هی سوالاتی میپرسه و کسی نمیتونه راحت جوابش رو بده! مجبور میشه درخواستهای خودش رو با ندامت پس بگیره! (توجه به نوحه لیش تاخر عباس خیلی خیلی فاز میده در تصور این مطلب! حدیث نفس سکینه با خودش در رفتن عموش عباس(ع))

2.     بعضی از زنها گاهی با وجود اینکه خیلی حساس هستند اما میتونند غم یه دنیا رو در خودشون جا بدهند! اما این به این معنا نیست که احساس ندارند...! حضرت زینب سلام الله علیها از هر طرف که به اون واقعه نگاه کنید تحت تاثیر بودند و به نوعی محرم درد همه بودند, من به این توجه میکنم که این روح بزرگ اما بهرحال حساس چقدر ضربه خوردند...!

3.     ادب و وفاداری و بامرام بودن حضرت عباس که آدم حس میکنه تو حادثه عاشورا با وجود اینکه همه جا حضور داره اما هیچ وقت نمایش بیشتری از امام و مولای خودش نداره! حتی وقتی که به شدت آسیب میبینه باز وجود خودش رو انگار نمیبینه!!!یعنی واقعا خیلی حساب شده و با معرفت عمل کردند. این وفاداری و سایر صفات حضرت عباس خود به خود برای من موثره!

4.     من کوچولوها رو خیلی دوست دارم , هروقت تو روضه ها یا مجالس یه کوچولو میبینم ناخودآگاه بیاد معصومیت کوچولوهای امام حسین میافتم که...!

5.     اما آخرین چهره خود امام حسین هستند! یادمه وقتی محمد علی کلی با یه بوکسور سیاهپوست آمریکایی مسابقه داشت که هردو قهرمان سنگین وزن جهان بودند و محمد علی کلی بر او پیروز شد ؛ یه کارشناس آمریکایی اومد ویه حرف خیلی جالبی زد! گفت :" من کاری ندارم کی پیروز شده اما نکته مهم برای من اینه که وقتی دیدم یه قهرمان که همیشه برده و دیگران رو شکست داده , امروز روی زمین افتاده , این برای من خیلی اثر گذاره!" من این حرف رو تعمیم میدم و میگم امام حسینی که ملجا و ماوای خیلیها بودند , آدم نگاه میکنه و میبینه که پیکر مطهرش...!

شما هم توجهاتی که باعث تاثرتون میشه رو بیان کنید.

التماس دعا

ان شاء الله این ایام و مزایای سوگواری رو در اون فراموش نکنید!


...
برچسب ها: محرم، عاشورا، امام حسین، عزاداری، سوگواری، گریه، اشک،
دیدگاه ()
نوشته شده در جمعه 1392/08/17 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ