تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - پیام واتیكان برای عید فطر امسال (1435 قمری ـ 1393 شمسی)


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
پیام واتیكان برای عید فطر امسال (1435 قمری ـ 1393 شمسی)

بسم الله الرحمن الرحیم

پیشاپیش عید فطر رو به همه مسلمانان جهان تبریک میگم و امیدوارم که طاعات و عباداتتون در این ماه پربرکت مورد قبول درگاه الهی قرار گرفته باشه ، اگرچه امسال ماه رمضان که شیرینی الهی داره با تلخی جنایت های رژیم صهیونیستی در حق مردم غزة همراه بود و هنوز هم متاسفانه ادامه داره. از خدا میخوایم که شر این انسانهای جنایتکار رو از سر مردم دنیا برداره و به خودشون برگردونه. آمین!

اگر خواننده رمضانی مقدسترین کتاب دنیا باشید ، میدونید که من دو سه سالی هست که پیام «شورای پاپی گفتگوی میان ادیان» رو که امسال پنجاهمین سال آغاز به کارش رو جشن گرفتند ، یا ترجمه و یا نقل میکنم (معرفی شورای پاپی گفتگوی میان ادیان ، پیام سال 2011 ، پیام سال 2012 ، پیام سال 2013) ؛ پیامی که هر سال از طرف واتیکان و توسط شورای نامبرده ، خطاب به مسلمانان دنیا برای بهبود روابط و به نشانه دوستی و برادری مسیحیان و مسلمانان فرستاده میشه. پیام رمضانی امسال واتیکان زودتر از هرسال و در ابتدای ماه مبارک در روز «24 ژوئن 2014» و در پنج زبان (انگلیسی ، عربی ، فرانسوی ، ایتالیایی و پرتغالی) اعلام شد. بنده در اینجا ترجمه خودم رو از متن انگلیسی و عربی این پیام که برای پایان ماه رمضان فرستاده شده برای شما دوستان عزیز میارم.

شورای پاپی گفتگوی میان ادیان

پیام برای پایان ماه مبارک رمضان

عید فطر سال 1435 هـ /2014م

 

به سوی یک برادری واقعی بین مسیحیان و مسلمانان

 

برادران و خواهران گرامی مسلمان

شاد میشویم که شادباش های صمیمانه و آرزوهای نیکو را به مناسبت عید فطر در پایان ماه رمضان که برای روزه و نماز و کمک به نیازمندان اختصاص یافته است ، به شما تقدیم کنیم.

در سال گذشته که سال نخست از مسئولیت ، پاپ فرانسیس بود ، ایشان خودشان نامه به مناسب عید فطر را امضاء کردند. و در مناسبتی دیگر ، او شما را " برادران و خواهران ما" (آنگلوس، 11 آگوست 2013) خواندند. همه ما اهمیت این واژگان را میدانیم. در واقع مسیحیان و مسلمانان ، برادران و خواهران در یک خانواده بشری هستند که یک خدا آن را آفریده است.

بگذارید آنچه را که پاپ یوحنا پولس دوم در خطاب خود به بزرگان دین اسلام در سال 1982 گفتند را نیز یاد آور شویم : "همه ما ، مسیحیان و مسلمانان ، در زیر خورشید یک خدای مهربان زندگی میکنیم ، همه ما به یک خدا که آفریننده انسان است ، ایمان داریم. به پادشاهیش معترفیم و از کرامت انسان به عنوان بنده خدا دفاع میکنیم. و همه ما یکپارچه خدا را میپرستیم و کارهایمان را همگی به او وامیگذاریم.بنابراین با یک احساس درست ، میتوانیم یکدیگر را برادران وخواهران هم در ایمان به یک خدا بخوانیم."(کادونا، نیجریه، 14 فوریه 1982).

خدای تعالی را برای قرار دادن آنچه که بین ما مشترک است سپاسگزاریم ، با اینکه از نفاوتهایمان آگاهیم. ما به اهمیت پیشبرد گفتگوی سودمند بر پایه احترام به یکدیگر و دوستی آگاهیم. با الهام از ارزشهای مشترکمان و تقویت احساسات برادری واقعی ، ما برای کار کردن با یکدیگر در راه عدالت و صلح و احترام به حقوق و کرامت همه اشخاص ، فرامیخوانیم. ما احساس مسئولیت بیشتری نسبت به اشخاص نیازمندتر میکنیم ، فقیران ، بیماران ، یتیمان ، مهاجران ، قربانیان قاچاق انسان و همه کسانی که از اعتیاد به هر گونه ای رنج میبرند.

آنگونه که میدانیم ، جهان کنونی با چالشهای جدی روبرو ست که نیازمند همبستگی انسانهای نیک اندیش است. این چالش ها ، تهدید محیط زیست، بحران جهانی اقتصادی و نرخ بالای بیکاری به ویژه میان جوانان را در بر میگیرد. این وضعیت ها احساس شکنندگی و امید نداشتن به آینده را منجر میشود. همچنین نباید مشکلات خانواده های بسیار جدا شده با ترک کردن عزیزان و اغلب فرزندان کوچک ، فراموش کنیم.

بیایید با هم کار کنیم ، برای پایه گذاری پل های صلح و گسترش آشتی به ویژه در جاهایی که مسلمانان و مسیحیان با هم ، از ترس جنگ ، رنج میبرند.

دوستی ما به ما الهام میکند که همیشه در برابر این چالش های زیاد ، با حکمت و دوراندیشی همکاری کنیم. بنابراین ما (به هم) برای کاهش تنش ها و درگیریها و پیشبرد منافع مشترک کمک خواهیم کرد. و همچنین نشان خواهیم داد که ادیان میتوانند سرچشمه هماهنگی برای سودرسانی به همه جامعه باشند.

بگذارید دعا کنیم که صلح و عدالت و آشتی و پیشرفت در سرلوحه اولویت هایمان برای نیکی و آسایش همه خانواده بشری باقی بماند.

به همراه پاپ فرانسیس شادمانیم که به شما بهترین آرزوهای صمیمی را برای جشنی فرخنده و یک زندگی کامیاب در آشتی ، تقدیم کنیم.

 

واتیکان 24 ژوئن 2014

 

كاردینال جان لوییس توران

رئیس شورای پاپی برای گفتگو میان ادیان  

 

پدر میگوئل آنجل آیوزو گوئیخوت

منشی

 

منبع:

سایت رسمی واتیکان بخش شورای پاپی گفتگوی میان ادیان نامه به مناسبت عید فطر 2014 (انگلیسی ، عربی)


...
برچسب ها: اسلام، مسیحیت، عید فطر، رمضان، واتیکان، شورای پاپی، پاپ فرانسیس،
دیدگاه ()
نوشته شده در شنبه 1393/05/4 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ