تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - پیام واتیکان برای عید فطر امسال 1394 - 1436 ه / 2015 م.


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
پیام واتیکان برای عید فطر امسال 1394 - 1436 ه / 2015 م.

بسم الله الرحمن الرحیم

با آرزوی پذیرفته شدن نیایش های همه دوستان عزیز و آرزوی بهروزی و بهکامی در سایه ایمان به خداوند بزرگ, امسال هم همانند سالهای گذشته پیام شورای پاپی گفتگوی ادیان رو که هر ساله از سوی واتیکان به مناسبت ماه رمضان و عید فطر به مسلمانان جهان فرستاده میشه, به فارسی برگردوندم و در اینجا میتونید این پیام رو بخونید. این پیام در 12 ژوئن 2015 توسط شورای پاپی گفتگوی ادیان فرستاده شده و میتونید از این آدرس ها متن اصلی رو ببینید (واتیکان, شورای پاپی)

برای خوندن متن پیام به ادامه مطلب برید... 

شورای پاپی برای گفتگوی میان ادیان

پیام رمضان و عید فطر 1436 ه / 2015 م.

مسیحیان و مسلمانان : همراه با هم برای پاسخ به خشونت ایجاد شده به نام دین

برادران و خواهران ارجمند مسلمان

1. خرسندم که به نام همه کاتولیکهای سراسر جهان و همینگونه به نام خودم, بهترین آرزوها را برای برگزاری با آرامش و شادمانه عید فطر به سوی شما روانه کنم. شما در ماه رمضان اعمال مذهبی و اجتماعی بسیاری را همانند روزه گرفتن, نیایش کردن, صدقه دادن, کمک به نیازمندان, بازدید از اعضای خانواده و دوستان انجام میدهید.

من امیدوارم و دعا میکنم که میوه های این اعمال خوب, زندگی شما را غنی سازد!

 

2. برای برخی از شما و همچنین برای دیگران از دیگر جوامع مذهبی, شادمانی عید در سایه خاطره عزیزانی است که بخاطر خشونت, جان و مالشان را از دست داده اند یا آسیب جسمی, ذهنی و حتی روحانی دیده اند. جوامع نژادی و مذهبی در شماری از کشورهای جهان, دچار رنجهای ناعادلانه گوناگون و بسیاری شده اند : کشته شدن برخی از اعضای خانواده ایشان, نابود شدن میراث مذهبی و فرهنگیشان, کوچ اجباری از خانه ها و شهرهایشان, آزار و تجاوز به زنان ایشان, بردگی برخی از اعضای خانواده ایشان, قاچاق آدمیان, بازرگانی اندام و حتی فروش جسدها!

 

3. ما همگی از سنگینی خود این جنایتها آگاه هستیم. با این حال, آنچه که آنها را بسیار زننده تر میکند, تلاش برای توجیه آنها به نام دین است که تجلی روشنی از دین ابزاری برای به دست آوردن قدرت و ثروت است.

 

4. نیازی به گفتن نیست که مسئولان امنیت و نظم عمومی, وظیفه دارند تا از مردم و دارایی هایشان نیز در برابر خشونت کور تروریستها نگهبانی کنند.

 

افزون بر این ها, کسانی که وظیفه تربیت را به عهده دارند نیز مسئولند : خانواده ها, مدرسه ها, برنامه ها, رهبران مذهبی, گفتمان دینی, رسانه ها. خشونت و تروریسم, نخست در اندیشه افراد گمراه بارور میگردد و سپس بر زمین اجرا میشود.

 

5. همه کسانی که در تربیت جوانان و فضاهای گوناگون آموزشی مشغول هستند باید سرشت مقدس زندگی و کرامت برآمده هر شخص را صرفنظر از قومیت, دین, فرهنگ, موقعیت اجتماعی و انتخاب سیاسی او, آموزش دهند. زندگی هیچکس بخاطر وابستگی او به یک نژاد یا دین خاص, برتر از دیگری نیست. بنابراین کسی نمیتواند بکُشد. کسی نمیتواند به نام خداوند بکُشد؛ این کار دو جرم خواهد بود : یکی در برابر خداوند و دیگری در برابر همان شخص.

 

6. هیچگونه ابهامی نمیتواند در تربیت وجود داشته باشد. آینده یک شخص, جامعه و همه بشریت نمیتواند بر چنین ابهام یا شبه حقیقتی بنا شود. مسیحیان و مسلمانان با توجه به سنت مذهبی ارجمندشان, به خداوند مینگرند و با او به عنوان ذات حقیقت سخن میگویند. زندگی و رفتار ما به عنوان ایمانداران باید چنین باوری را بازتاب دهد.

 

7. بر پایه گفتار قدیس ژان پل دوم, مسیحیان و مسلمانان, «برتری نیایش» دارند (خطاب به رهبران دینی مسلمان, کادونا, نیجریه, 14 فوریه 1982). نیایش ما برای عدالت, برای صلح, برای امنیت در جهان, برای کسانی که از راه درست زندگی منحرف شده اند و به نام دین, دست به خشونت میزنند تا به خداوند بازگردند و زندگیشان را عوض کنند و برای نیازمندان و بیماران بسیار مورد نیاز است.

 

8. اعیاد ما به همراه دیگر چیزها, در ما امید به حال و آینده را رشد میدهد. با امید است که به آینده بشریت چشم دوخته ایم؛ به ویژه هنگامی که بهترین ها را برای واقعی ساختن رویاهای مشروع مان انجام میدهیم.

 

9. به همراه پاپ فرانسیس, امیدواریم که میوه های رمضان و شادمانی عید فطر, صلح و رفاه را با رشد انسانی و روحانی شما پیش آورد.

 

عید به همگان شاد باد!

از واتیکان, 12 ژوئن 2015

 

کاردینال ژان لوئی توران

رئیس

 

پدر میگوئل آنجل آیوسو گوییخوت

دبیر

...
برچسب ها: صوم، روزه، شورای پاپی، واتیکان، vatican، ponTIFICAL COUNCIL for INTERRELIGIOUS DIALOGUE،
دیدگاه ()
نوشته شده در جمعه 1394/04/19 به دست ابراهیم شفیعی

نمایش نظرات 1 تا 30.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ