تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - پیام واتیکان برای عید فطر امسال 1395 - 1437 ه / 2016 م.


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
پیام واتیکان برای عید فطر امسال 1395 - 1437 ه / 2016 م.

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه برادران و خواهران ایمانی و آرزوی سعادت و خوشبختی در سایه ایمان و معنویت برای همه, امسال هم شورای پاپی برای گفتگوی بین ادیان پیامی به عنوان تبریک ماه رمضان و پیشاپیش تبریک عید فطر اعلام کرد که بنده هم همانند سالهای گذشته اون رو به فارسی برگردوندم.

متن اصلی پیام امسال به چهار زبان (عربی, انگلیسی, فرانسوی, ایتالیایی) صادر شده که با کلیک بر روی هر کدام از زبانهای میتونید به سایت واتیکان و ترجمه اون دسترسی پیدا کنید.

شورای پاپی  برای گفتگوی بین ادیان

 

پیام ماه رمضان و عید فطر 1437 ه. / 2016 میلادی

مسیحیان و مسلمانان:برخورداری از رحمت الهی و ابزارهای آن

 

برادران و خواهران مسلمان،

1.                  ماه رمضان و عید فطر یک رویداد مهم مذهبی برای مسلمانان در سراسر جهان، با تمرکز بر روزه، نماز و اعمال صالح است و توسط مسیحیان، دوستان و همسایگان شما محترم شمرده میشود. به نمایندگی از شورای پاپی برای گفتگوی بین ادیان و به نمایندگی از مسیحیان سراسر جهان، قبولی روحانی روزه­ها و اعمال صالحتان و جشنی فرخنده را آرزومندیم.

به عنوان عادتی فرخنده، مایلیم در این مناسبت برخی از دیدگاه­ها را با امید تقویت معنوی پیوندها به اشتراک بگذاریم.

2.                  رحمت زمینه­ای است که یکسان به قلب­های مسلمانان و مسیحیان نزدیک است.

می­دانیم که مسیحیت و اسلام هر دو به یک خدای مهربان باور دارند که رحمت و شفقت خود را به همه آفریدگانش، به ویژه خانواده بشری نشان می­دهد. او ما را از عشقی بی­نهایت آفرید. او در توجه به هر یک از ما مهربان است و برکاتی را که در زندگی روزمره نیاز داریم، مانند غذا، سرپناه و امنیت فرومی­فرستد. رحمت خدا به شیوه­ای خاص نیز از راه بخشش گناهانمان تجلی کرده است؛ از این رو او کسی است که می­بخشد (الغافر)؛ اما بخشنده­ای که بسیار می­بخشد و همیشه می­بخشد (الغفور).

3.                   نظر به اهمیت رحمت، حضرت پاپ فرانسیس اعلام کردند که سال یوبیل رحمت  از 8 دسامبر 2015 تا 20 نوامبر 2016 جشن گرفته شود. ایشان در این باره گفت: «اینجا ... دلیلی برای جشن وجود دارد: چراکه اکنون زمان رحمت است. اکنون زمان مناسب برای بهبود زخم­ها است، زمانی که از دیدار همه آنانکه در انتظار دیدن و لمس کردن نشانه­های نزدیکی خداوند با دست­هایشان هستند, خسته نمی­شود؛ زمانی برای ارائه راه بخشش و آشتی برای همه، همه.» ( موعظات، 11 آوریل 2015).

زیارت شما (حج) به مکان­های مقدس، به طور عمده مکه و مدینه، قطعا زمانی ویژه برای شما برای تجربه رحمت خداست. در واقع، در میان آرمان­های شناخته شده خطاب به زائران مسلمان: «من برای شما زیارتی پر برکت، سعی مشکور و بخشش گناهانتان را آرزومندم.». به جا آوردن یک زیارت برای به دست آوردن بخشش گناهان توسط خدا، هم برای زندگان و هم مردگان، در واقع یک عمل مرسوم در میان مؤمنان است.

4.                  ما، مسیحیان و مسلمانان، فراخوانده شده­ایم تا برای پیروی خدا تلاش کنیم. آن بخشنده از ما می­خواهد تا نسبت به دیگران، به ویژه کسانی که هر گونه نیازی دارند, بخشنده و مهربان باشیم. بنابراین او بسیار خواستار این است که از یکدیگر درگذریم.

هنگامی که امروز به بشریت نگاه می­اندازیم، با دیدن قربانیان بسیار درگیری­ها و خشونت دل­آزرده هستیم - در اینجا به ویژه به فکر سالمندان و کودکان و زنانیم، به ویژه کسانی که طعمه قاچاق انسان هستند و مردم بسیاری که از فقر ، بیماری، بلایای طبیعی و بیکاری رنج می­برند.

5.                   ما نمی­توانیم چشمانمان را به این واقعیت­ها ببندیم و یا از این رنج­ها دور شویم. درست است که شرایط اغلب بسیار پیچیده هستند و راه­حلشان از توانایی ما فراتر می­رود. از این رو بسیار حیاتی است که همه با هم در کمک به نیازمندان همکاری کنیم. هنگامی که تجربه می­کنیم یا می­شنویم که مسلمانان و مسیحیان برای کمک به نیازمندان دست به دست هم داده­اند, سرچشمه امیدی بزرگ است. هنگامی که دست به دست هم دهیم، به یک دستور مهم در ادیان محترم خویش توجه کرده­ایم و رحمت خدا را با ارائه شاهدی معتبرتر به باورهایمان، فردی و جمعی، نشان داده­ایم.

خداوند بخشنده و متعال به ما کمک کند تا همیشه در راه خوبی و مهربانی در کنار یکدیگر گام برداریم.

6.                  ما دعاهای خیرخواهانه خود را برای برکات فراوان در ماه رمضان و برای فرخندگی پایدار عید فطر به دعاهای پاپ فرانسیس پیوند می­دهیم.

عید همگی شما مبارک!

 

از واتیکان، 10 ژوئن 2016

 

کاردینال ژان لوئی توران

رئیس

 

اسقف میگوئل آنجل آیوسو گوییخوت

دبیر


...
برچسب ها: رمضان، شورای پاپی، 2016، 1395، 1347، عید فطر، گفتگوی ادیان،
دیدگاه ()
نوشته شده در شنبه 1395/03/29 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ