تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - پیام واتیكان به مناسبت عید فطر امسال


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
پیام واتیكان به مناسبت عید فطر امسال

بسم الله الرحمن الرحیم

متن منتشر شده توسط واتیكان رو به مناسبت عید فطر امسال در این قسمت قرار دادم. این متن در تاریخ 19 آگوست (جمعه 28 مرداد)منتشر شده.مطلب قبلی (زیر) در مورد شورای پاپی نوشته شده.

شورای پاپی برای گفتگوی بین ادیان

مسیحیان ومسلمانان:

ترویج بعد معنوی بشر

 

پیام به مناسبت پایان ماه رمضان

عید فطر 1432 هجری قمری ـ 2011 میلادی

 

شهر واتیكان

 

دوستان عزیز مسلمان،

1.پایان ماه رمضان فرصت مناسبی است برای شورای واتیكان برای گفتگوی بین ادیان تا صمیمانه‌ترین شادباشهای خود را حضور شما تقدیم نماید با آرزوی اینكه تلاشهای پرسخاوت این ماه ثمرات معنوی مورد نظر را به همراه آورد.

2. امسال مناسب دانستیم موضوع بعد معنوی انسان را در اولویت قرار دهیم. این یك واقعیتی است كه این بعد از اهمیت خاصی برای مسیحیان ومسلمانان برخوردار است، خصوصاً در مقابل چالش‌های ناشی از ماده گرائی وسكولاریسم، رابطه هر انسان با حقیقت متعالی امری مربوط به لحظه‌ای از تاریخ نبوده ، بلكه به خود فطرت بشر تعلق دارد. ما ایمانمان به اصل تصادف نیست، اما اعتقاد داریم ـ واین را در زندگی خود تجربه می‌كنیم ـ كه خدا ما را در راهمان هدایت می‌كند!

3. فراتر از اختلاف نظر‌ها ، مسیحیان ومسلمانان به منزلت شخص به عنوان فردی دارای حقوق ووظائف اعتقاد دارند.آنان این باور را دارند كه عقل وآزادی مواهبی هستند كه باید ایمانداران را به قبول آنان ترغیب نمود چراكه همین ارزش‌ها به صرف مبتنی بودنشان بر فطرت انسانی مشترك هستند.

4. به همین جهت انتقال این ارزش‌های انسانی واخلاقی به نسل‌های جوان دغدغه‌ای مشترك است. این وظیفه ما است كه آنان را یاری كنیم تا نیك وبد را اكتشاف كنند ، وهمچنین دریابند كه ضمیر بشر معبدی است كه باید برای آن احترام قائل شد واینكه پرورش بعد معنوی ، فرد را مسئولیت پذیرتر ، دلسوزتر وآماده تر برای صلاح عموم می‌نماید.

5. مسیحیان ومسلمانان اغلب بر هتك حرمت به مقدسات وعدم اعتمادی كه ایمانداران دچار آن می‌شوند شاهداند. ما در مقابل تمام اشكال تعصب وتهدید ، پیش‌داوری‌ها ومجادله‌هایی نظیر تبعیض كه گاهاً ایمانداران در زندگی اجتماعی وسیاسی وهمچنین در رسانه‌ها مورد هدف قرار می‌گیرند، چاره‌ای جز محكوم كردن آنرا نداریم.

6. دوستان عزیز ، ما روحاً به شما نزدیك هستیم وازخدای متعال مسألت می‌نمائیم تا شما را نیروهای معنوی نوین ارزانی دارد. بهترین آرزوها را برای صلح وسعادت حضور شما تقدیم می‌نمائیم.

رئیس : كاردینال ژان لوئی توران

دبیر : پیر لویجی چلاتا

منبع:

سایت واتیكان
...
برچسب ها: واتیكان، عید فطر، رمضان، پاپ، ادیان، مسیحی، مسیحیان،
دیدگاه ()
نوشته شده در دوشنبه 1390/06/7 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ