تبلیغات
مقدس ترین كتاب دنیا - ارامنه ایران ، بهترین مسیحیان دنیا


مقدس ترین كتاب دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم
ای بی‌خبر از سوختن وسوختنی
عشق آمدنی بود ، نه آموختنی

سلام من ابراهیم شفیعی ساکن شهر قدیمی و تاریخی زرقان فارس هستم و الآن دانشجوی فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه امام خمینی (ره)...
تو این وبلاگ میتونید مطالبی رو كه من در مورد دین مبین اسلام ، قرآن ، ادیان ، زبان‌ها و سایر موضوعات می‌نویسم بخونید...
 .: تعداد مطالب :
 .: تعداد نویسندگان :
 .: آخرین بروزرسانی :
 .: بازدید امروز:
 .: بازدید دیروز :
 .: بازدید این ماه شمسی :
 .: بازدید ماه شمسی قبل :
 .: بازدید کل :
 .: آخرین بازید :
ارامنه ایران ، بهترین مسیحیان دنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها كه شیعیان وحتی بعضی از اهل تسنن داغدار به شهادت رسیدن نوه پیامبر وجگرگوشه بی‌بی فاطمه زهرا سلام‌الله علیها وحضرت علی علیه السلام هستند، دیگر اقلیت‌های مذهبی ساكن ایران هم در این حال وهوا قرار دارند...

اقلیت‌های مذهبی ایران شامل یهودیان ، مسیحیان ، زرتشتیان و... از گذشته‌های بسیار دور در غم ورنج هموطنان خودشان شریك بوده‌اند و با احترام متقابلی برای یكدیگر همواره مراعات حال واحوال مذهبی یكدیگر را داشته‌اند. چه بسا مسلمانان شیعه‌زادگانی كه این ایام را پاس نمی‌دارند ، حال آنكه برادران اقلیت‌های دینی واقعه عاشوراء را به عناوین مختلفی بزرگ می‌پندارند. یهودیان ایران هرچند در گذشته‌های نه چندان دور پیش از انقلاب به اجبار در شهرهایی مثل شهر ما زرقان به عزاداری می‌پرداخته‌اند (طوری كه ضرب المثلی هم در این رابطه وجود دارد) ، اما امروز برای شفای بیماران ومریضان خود به شیعیان التماس دعا می‌گویند. زرتشتیان ، امام حسین علیه السلام را داماد ایرانی‌ها وخودشان می‌دانند وبرای او به عزاداری خاصی مبادرت می‌ورزند. كانون عزاداری‌های زرتشتیان ایران شهر مذهبی وتاریخی یزد است.

اما از میان مسیحیان ساكن شهرهای مختلف ایران ، ارامنه همواره مورد تحسین افرادی قرار گرفته‌اند كه با ایشان تعامل داشته‌اند. ارامنه كه بزرگترین اقلیت دینی ساكن ایران را تشكیل می‌دهند در شهرهایی مثل تهران ، اصفهان و... تكایایی را به صورت خودجوش بر پا می‌كنند و در این ایام به سوگواری می‌پردازند. عشق ارامنه ساكن ایران به آقا اباالفضل العباس علیه السلام و وفاداری ایشان همواره چنان مشهود بوده است كه در اشعار مداحان امروز تجلی پیدا می‌كند.

اما چرا  ارامنه ایران ، بهترین مسیحیان دنیا

با مطالعه كتاب مقدس ومضامین به كار رفته در آن همواره ویژگی‌های انسانی واخلاقی مثل محبت ، وفاداری ، ایثار وفداكاری و... به خصوص در عهد جدید وانجیل به ملتزمین ومعتقدین به آن تاكید می‌شود. برای مثال باب پنجم انجیل متی "/۴۲/ شنیده‏اید كه گفته شده است همسایه خود را محبّت نما و با دشمن خود عداوت كن/۴۳/ امّا من به شما می‏گویم كه دشمنان خود را محبّت نمائید و برای لعن كنندگان خود بركت بطلبید و به آنانی كه از شما نفرت كنند احسان كنید و به هر كه به شما فحش دهد و جفا رساند دعای خیر كنید/۴۴/ تا پدر خود را كه در آسمان است پسران شوید زیرا كه آفتاب خود را بر بدان و نیكان طالع می‏سازد و باران بر عادلان و ظالمان می‏باراند/۴۵/ زیرا هرگاه آنانی را محبّت نمائید كه شما را محبّت می‏نمایند چه اجر دارید آیا باجگیران چنین نمی‏كنند/۴۶/ و هرگاه برادران خود را فقط سلام گوئید چه فضیلت دارید آیا باجگیران چنین نمی‏كنند/۴۷/ پس شما كامل باشید چنانكه پدر شما در آسمانست كامل است/۴۸/"

در آیات قبل و در انجیل لوقا باب ششم آیه 35 إلخ با گفتن این جمله كه " پس رحیم باشید چنانكه پدر شما نیز رحیم است" اساس اینگونه رفتار كردن را تشبه وتخلق به اخلاق خداوند معرفی می‌كند ؛ آنچنانكه در اسلام نیز با بیان «تَخَلَّقوا بِأَخْلاقِ اللهِ» (با اخلاقی شبیه به اخلاق خداوند ، رفتار كنید) بر این موضوع تاكید شده است. با جستجوی بیشتر موارد متعددی را می‌توان به عنوان مصداق پیدا كرد.

در دنیای امروز كه مسیحیان دنیا جمعیت زیادی از ساكنین زمین را تشكیل می‌دهند ؛ اگر بر اساس پذیرفتن عهد جدید ومضامین مسلم به كار رفته در آن رفتار می‌كردند چه بسا جنگ‌ها وكشت وكشتارهایی كه توسط دولت‌های مسیحی اروپایی وآمریكایی انجام نمی‌شد. از این میان همواره مسیحیان راستینی هم بوده‌اند كه به تعالیم كتاب مقدسشان عمل كرده‌اند ؛ نمونه بارز این مسیحیان ارمنیان ساكن در ایران هستند. ایشان نه تنها به درستكاری ، حسن خلق و بسیاری از سجایای اخلاقی معروف هستند بلكه ستاینده سجایای اخلاقی نیز بوده‌اند.

ستایش واقعه كربلا به عنوان تجلی مضامین مذكور یكی از نمادهای این باور است. حماسه‌ای كه در آن محبت ، ایثار وفداكاری و... به بهترین وجه نمود دارد...

خداوند به همه عزاداران واقعی أبا عبدالله الحسین علیه السلام وشهدای كربلا اجر دهاد ، إن شاء الله.

واین سؤال كه :

این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟  **** این چه شمعی است كه جانها همه پروانه اوست؟


...
برچسب ها: امام حسین، حضرت عباس، اباالفضل، یهودی، مسیحی، زرتشتی، عزاداری، محرم، كربلا، عاشورا، كتاب مقدس،
دیدگاه ()
نوشته شده در دوشنبه 1390/09/14 به دست ابراهیم شفیعی.: تاحالا قرآن رو از اول تا آخر خوندی؟؟؟ 


سلام، ﺷﻬﻴﺪ